Konferencja „DobroStan – Wyłącz stres w relacjach”
12 marca 2025
- 17:00

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

CEL KONFERENCJI:

Konferencja „DobroStan – Wyłącz stres w relacjach” to wydarzenie poświęcone tematyce zarządzania stresem w środowisku szkolnym i edukacyjnym.​ Celem wydarzenia jest wsparcie nauczycieli, pedagogów i liderów edukacji w radzeniu sobie z wyzwaniami zawodowymi, stresem oraz konfliktami w środowisku szkolnym. Konferencja ma także na celu promowanie budowania atmosfery bezpieczeństwa, zaufania i współpracy, która sprzyja rozwojowi zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

 

konferencja

O KONFERENCJI:

W dzisiejszym świecie pełnym napięć i wyzwań, umiejętność zarządzania stresem i budowania zdrowych relacji jest kluczowa – zarówno dla edukatorów, jak i uczniów oraz ich rodziców. Konferencja „DobroStan – Wyłącz stres w relacjach” dostarczy Ci praktycznych narzędzi, inspirujących rozwiązań i wiedzy, która pomoże Ci nie tylko radzić sobie z trudnościami, ale także kreować wspierające środowisko w swojej placówce.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli, pedagogów, dyrektorów placówek oraz wszystkich, którzy pragną budować lepsze relacje i wspierać rozwój dobrostanu w pracy z dziećmi, młodzieżą i współpracownikami.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:

  • ✔ Zdobędziesz wiedzę, jak radzić sobie ze stresem i wspierać innych w jego redukcji.
  • ✔ Poznasz sprawdzone metody rozwiązywania konfliktów w szkole oraz budowania lepszych relacji.
  • ✔ Dowiesz się, jak skutecznie dbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo placówki w sytuacjach kryzysowych.
  • ✔ Otrzymasz praktyczne wskazówki, które możesz od razu zastosować w swojej pracy.
  • ✔ Weźmiesz udział w inspirujących wykładach prowadzonych przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

 

PRELEGENCI

Tatiana Staroń
Tatiana Staroń
Kanclerz Uczelni, terapeuta pedagogiczny, mediator, coach, trener rozwoju osobistego, wykładowca akademicki.

Tatiana Staroń, z wykształcenia jestem pedagogiem opiekuńczo-wychowawczym, terapeutą pedagogicznym, mediatorem, coachem i trenerem rozwoju osobistego. Zawodowo pełnię funkcję kanclerza uczelni wyższej, pracuję również jako nauczyciel akademicki. Prowadzę zajęcia ze studentami, warsztaty, laboratoria, jestem merytorykiem w wielu projektach edukacyjno-społecznych Erazmus +. Współtworzę opracowania projektowe – podręczniki, cykle szkoleniowe, programy edukacyjne. Bardzo lubię się uczyć, zdobywać nowe umiejętności – nie ustaję w poszerzaniu swoich umiejętności praktycznych. Jestem absolwentką wielu studiów podyplomowych – między innymi – na kierunkach: MBA, Zarządzania w Oświacie, Coachingu i mentoringu; Doradztwa zawodowego itp., uzyskałam certyfikat Szkoły Mediatorów Sądowych; ukończyłam kursy: Analizy Ról Zespołowych wg. Belblina, kurs Akademii Zarządzania, Trening Menedżerski i wiele innych. Przez kilka lat pełniłam funkcję dyrektora zespołu szkół policealnych.

Uwielbiam pracę z ludźmi, to przesuwa mój horyzont myślowy, wzbogaca moje doświadczanie pełni życia, otwiera na świat i jego poznawanie. Współtworzę warsztaty rozwojowe dla kobiet  – Kobiecym Sercem Ponad Horyzont.

Prywatnie pełnię rolę mamy czwórki dzieci, babci dwojga wnucząt, opiekunki psa – o imieniu Arvena. Interesuję się psychologią pozytywną i psychoterapią w tym nurcie. Kocham naturę, wędrówki po lesie, uznaję moc i piękno przyrody. Jestem w Komitecie Inicjatywy Ustawodawczej „Czysta Odra” na rzecz projektu Ustawy o uznaniu osobowości prawnej rzeki Odry. Działam aktywistycznie w Plenieniu Odry.

iwanejko paulina
Paulina Iwanejko
Wykładowca akademicki, menadżer, nauczyciel jogi i medytacji, holistyczny terapeuta, coach

Absolwentka wielu kursów i warsztatów rozwojowych. Na co dzień zajmuję się edukacją, w której stawiam na dobrostan, profilaktykę, dbanie o siebie i otoczenie, bo troska o zasoby naturalne – Ziemię jest powinnością świadomego człowieka. Kieruję się  ideą, aby być zmianą, którą chcę zobaczyć w świecie. Dlatego poprzez swoją pracę dostarczam techniki, które prowadzą do samorealizacji oraz szeroko rozumianego rozwoju dla życia w zdrowiu i harmonii, by umiejętnie oraz skutecznie radzić sobie z wyzwaniami naszych czasów. Swoje działania dedykuje nie tylko studentom ale wszystkim którzy w natłoku pracy i obowiązków poszukują miejsca dla siebie.
Prywatnie wielbicielka długich spacerów, wschodów słońca, podróży i książek. W obszarze moich zainteresowań jest m.in. psychologia pozytywna i transpersonalna, coaching w procesie zmiany oraz praca z podświadomością – dla uwolnienia wewnętrznych blokad i nawyków.  

Marta Maciejuniec
Były funkcjonariusz Policji z 18-letnim stażem. Wykładowca akademicki.

Zakończyła  służbę w stopniu nadkomisarza. W czasie swojej kariery pełniła różnorodne stanowiska, które pozwoliły jej zdobyć wszechstronną wiedzę i umiejętności w zakresie prewencji, komunikacji i zarządzania:

  • Specjalista ds. profilaktyki oraz przeciwdziałania przemocy i demoralizacji nieletnich.
  • Rzecznik prasowy.
  • Negocjator policyjny.
  • Kierownik referatu ruchu drogowego.
  • Naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego.

Ukończyła  studia licencjackie z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z resocjalizacją oraz studia magisterskie z doradztwa psychospołecznego. Jest  również absolwentką Akademii Policyjnej w Szczytnie, gdzie zdobyła  stopień oficerski. Podczas służby w Policji uczestniczyła  w licznych szkoleniach i konferencjach, rozwijając swoje kompetencje w zakresie prewencji, komunikacji i negocjacji.

Obecnie łączy swoje doświadczenie zawodowe z pasją do nauczania, pracując w Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na kierunkach Bezpieczeństwo Publiczne i Pedagogika, koncentrując się na tematyce negocjacji i ich zastosowaniu w różnych aspektach życia. Jest to obszar, który nie tylko zgłębia naukowo, ale również badawczo rozwija , wierząc w jego praktyczne znaczenie.

Prywatnie jest mamą dorosłej córki oraz 7-letniego synka, który pasjonuje się piłką nożną. Wspierając jego zainteresowania, aktywnie uczestniczy w życiu małego sportowca, dzieląc z nim radość z treningów i zawodów.

W życiu zawodowym i osobistym kieruje się zasadą, że dialog i zrozumienie to klucz do sukcesu, niezależnie od okoliczności.

Bartłomiej Kowalski
Mgr Politologii, specjalność Wywiad Konkurencyjny. Wykładowca akademicki

Wykładowca akademicki z dziedziny nauki o bezpieczeństwie. Nauczyciel EdB i Przygotowania Wojskowego. Żołnierz Wojska Polskiego.  Menadżer Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Collegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych.

CERTYFIKAT UCZESTNICTWA

Każdy uczestnik otrzyma oficjalny certyfikat potwierdzający udział w konferencji oraz zdobycie nowych kompetencji.

Dlaczego właśnie Ty powinieneś być z nami?
To wyjątkowa okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę od najlepszych specjalistów, wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami i wzmocnić swoje kompetencje. Inwestycja w rozwój osobisty i zawodowy to krok ku budowaniu lepszej przyszłości – dla Ciebie i dla osób, z którymi pracujesz.

Konferencja będzie nie tylko okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, ale również inspiracją do wprowadzania pozytywnych zmian w codziennej pracy.

CHCE WZIĄĆ UDZIAŁ

Dominika Macedońska
Wicekanclerz ds. marketingu i rekrutacji

mobile: +48 663 737 412
e-mail: d.macedonska@cb.szczecin.pl

Monika Tondrik
Kierownik marketingu

mobile: +48 607 250 075
e-mail: m.tondrik@cb.szczecin.pl

Copyright 2019 © All rights Reserved. Design by Collegium Balticum