Naszym priorytetem jest nie tylko zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne osób starszych, ale także ukazanie pozytywnych aspektów starzenia się. Chcemy zainspirować uczestników do tworzenia nowoczesnych form opieki oraz budowania systemu wsparcia, który realnie odpowie na potrzeby seniorów.
O KONFERENCJI:
Konferencja „Starość – jesień wyzwań czy wiosna możliwości” to inspirujące wydarzenie, które odpowiada na aktualne wyzwania związane z opieką nad osobami starszymi i promuje nowe spojrzenie na seniorów jako pełnych potencjału członków społeczeństwa.
Konferencja skierowana jest przede wszystkim do pielęgniarek, ale także do przedstawicieli innych zawodów medycznych, naukowców i specjalistów związanych z opieką nad seniorami.
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?
8:15 - 9:00
Rejestracja uczestników
9:00 - 9:15
oficjalne rozpoczęcie:
- Pani Rektor Collegium Balticum, dr Małgorzata Hermanowicz, 25-lecie uczelni
- Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Szczecinie dr Magdalena Kamińska, 100 - lecie PTP (PTP, PUM)
9:15 - 10:00
dr n. med Magdalena Sylwia Kamińska- „Starość - jesień wyzwań czy wiosna możliwości”
10:00 - 10:45
mgr Dorota Wołkowicz (Luxmed) – „Rola pielęgniarki w dermatologii”
10:45 - 11:00
Przerwa kawowa
11:00 - 11:30
Schulke/Clarena
11:30 - 12:15
dr Małgorzata Kempińska „Aktywność fizyczna osób starszych po incydentach sercowo-naczyniowych”
12:15 - 13:00
mgr Martyna Przybysz podologia
13:00 - 13:45
mgr inż. Joanna Głuszyk - „Problem niedożywienia u osób starszych”
13:45 - 14:30
dr Joanna Pierzak-Sominka -„Suplementacja i leki naturalne w wieku senioralnym – potencjał, ryzyka i praktyczne zastosowanie”
14:30 - 15:00
dyskusja i podsumowanie
15:00 - 15:30
lunch
Jednocześnie od godz. 11.00 rozpoczną się warsztaty z dr Kamińską (starość) i mgr Dorotą Wołkowicz (Luxmed) oraz dr Magdaleną Afrykańską (Luxmed) z zakresu używania dermatoskopu przez pielęgniarki w dermatologii
Dr n. med. Magdalena Kamińska jest specjalistką pielęgniarstwa geriatrycznego i wykładowcą Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie kieruje Samodzielną Pracownią Opieki Długoterminowej i Medycyny Paliatywnej. Obroniła doktorat dotyczący ryzyka upadków u osób starszych i prowadzi działalność naukową w zakresie starzenia się, profilaktyki upadków, zespołu słabości oraz sarkopenii. Jest twórczynią programów kształcenia z geriatrii, gerontologii i opieki paliatywnej, także z wykorzystaniem symulacji medycznych. Aktywnie współpracuje z ośrodkami kształcenia podyplomowego pielęgniarek.
Pełniła funkcje konsultanta wojewódzkiego ds. pielęgniarstwa geriatrycznego, Pełnomocnika Dziekana ds. programu ERASMUS+ oraz członkini Rady Naukowej w dyscyplinie Nauki o Zdrowiu. Jest autorką licznych publikacji naukowych i pomysłodawczynią pierwszego w Polsce Medycznego Uniwersytetu Seniora. Prywatnie pasjonuje się podróżami, literaturą faktu i zdobywaniem szczytów górskich, w tym Kilimandżaro.
Jestem fizjoterapeutką, absolwentką studiów licencjackich i magisterskich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W 2021 roku otrzymałam stopień doktora nauk medycznych i o zdrowiu broniąc rozprawę doktorską zatytułowaną „Ocena wpływu aplikacji Kinesiology Taping na odczuwanie dolegliwości bólowych oraz ruchomość poszczególnych odcinków kręgosłupa u osób z przewlekłym zespołem bólowym kręgosłupa”. Aktualnie jestem pracownikiem Collegium Balticum- Akademii Nauk Stosowanych oraz Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 w Szczecinie.
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Technologia Żywności oraz Żywienie Człowieka na Akademii Rolniczej w Szczecinie ( obecnie ZUT)
Promuję zdrowy styl życia poprzez pokazanie czym jest racjonalne żywienie w ramach swojej prywatnej praktyki, współpracy z przychodnią PLUSMED w Szczecinie, w której głównie opieką obejmuje pacjentów bariatrycznych. .
Ukończone studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunku Psychodietetyka z elementami immunologii.
Prowadzę konta w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) oraz grupy na Facebook (jedzenie – moja pasja – bez tajemnic | Facebook)
Niezmiennie poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach, czytając, w zakresie chorób immunologicznych, otyłości, zaburzeń odżywiania, holistycznej opieki nad pacjentem bariatrycznym.
Instruktor nordic – walking . Prowadzę zajęcia dla miłośników tej dziedziny sportu. Zarażam pozytywną energią.
W wolnych chwilach skupiam się na czytaniu , spacerach z psami i spędzaniu czasu z rodziną i naszymi czworonogami.
Każdy uczestnik otrzyma oficjalny certyfikat potwierdzający udział w konferencji oraz zdobycie nowych kompetencji.
Dlaczego właśnie Ty powinieneś być z nami?
To wyjątkowa okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę od najlepszych specjalistów, wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami i wzmocnić swoje kompetencje. Inwestycja w rozwój osobisty i zawodowy to krok ku budowaniu lepszej przyszłości – dla Ciebie i dla osób, z którymi pracujesz.
Konferencja będzie nie tylko okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, ale również inspiracją do wprowadzania pozytywnych zmian w codziennej pracy.
Dominika Macedońska
Wicekanclerz ds. marketingu i rekrutacji
mobile: +48 663 737 412
e-mail: d.macedonska@cb.szczecin.pl
Monika Tondrik
Kierownik marketingu
mobile: +48 607 250 075
e-mail: m.tondrik@cb.szczecin.pl