Informacje

4100 zł

cena za semestr*

2

Liczba semestrów

  • – 185 godzin zajęć
  • – kierunek kończy się zdaniem egzaminu końcowego i zdobyciem mikropoświadczeń ( 7 szt. cyfrowych odznak)
Celem studiów jest merytoryczne i praktyczne przygotowanie uczestników do pełnienia funkcji managerskich w obszarze bezpieczeństwa w organizacjach, zarówno sektora publicznego jak i komercyjnego. Studia są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, zarówno w odniesieniu do zatrudniania pracowników na średnim i wyższym poziomie kierowniczym, jaki i potwierdzania posiadanych już kompetencji przez osoby je piastujące.
Absolwent nabędzie pogłębioną wiedzę specjalistyczną z obszaru bezpieczeństwa, a także kompetencje miękkie w niezbędnym zakresie do pełnienia obowiązków zawodowych, w tym negocjacji, komunikacji i prowadzenia szkoleń.

Dodatkowym atutem kierunku jest przygotowanie do zdobycia uprawnień audytora wiodącego w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w organizacji (10h – kurs po zakończeniu kierunku).

Wykładowcy na kierunku: Zarządzanie bezpieczeństwem w organizacji

Aleksander Łapiński

Doświadczony profesjonalista IT z rozległym doświadczeniem we wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych, koordynowaniu procesów i wspieraniu rozwoju bezpiecznej infrastruktury danych. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy z czołowymi dostawcami rozwiązań bezpieczeństwa. Ekspert projektowania systemów bezpieczeństwa i ochronie organizacji. Praktyk oraz propagator bezpieczeństwa cybernetycznego, pełni funkcję Dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa. Przez całą swoją karierę odpowiedzialny za aktywne wsparcie kanałów sprzedaży rozwiązań dotyczących cyberbezpieczeństwa.

Aleksander Łapiński

Andrzej Kupiec

Architekt i wdrożeniowiec systemów bezpieczeństwa i infrastruktury przetwarzania danych. Posiadacz kilkudziesięciu certyfikatów wiodących producentów i dostawców branży IT. Zarządzał zespołami SOC, DevOps i zespołami integracji IT. Brał udział w wielu projektach w sektorach bankowości, energetyce, telekomunikacji i innych.

Andrzej Kupiec

Andrzej Murawski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych. Od 2004 restrukturyzuje systemy zarządzania przedsiębiorstwami. Zajmuje się również zarządzaniem ciągłością działania oraz systemami bezpieczeństwa zakładowego.

Andrzej Murawski

Anna Wolska

Absolwentka filozofii i socjologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz programów kształcenia menedżerów w sektorze publicznym i prywatnym – Top Public Executive (KSAP/IESE Business School, University of Nawarra) oraz Executive MBA (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN).

Anna Wolska

Damian Stachyra

Czynny Pełnomocnik Bezpieczeństwa Informacji oraz Inspektor Ochrony Danych. Absolwent studiów podyplomowych na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie na kierunku ochrona danych osobowych.

Damian Stachyra

Jerzy Niemyjski

W latach 1992 – 2012 funkcjonariusz Straży Granicznej i Policji. Realizował zadania w jednostkach antyterrorystycznych oraz specjalnych Policji. Obecnie Prezes Zarządu Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Grupy Kapitałowej GRODNO, a także Pełnomocnik Zarządu GMP Defence ds. Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej.

Jerzy Niemyjski

Maciej Tauber

Absolwent Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Z pasji od ponad 12 lat nauczyciel akademicki w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, od sześciu lat ekspert w Instytucie Badań Edukacyjnych oraz lider projektu “Wspieranie funkcjonowania i doskonalenie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na rzecz wykorzystania oferowanych w nim rozwiązań do realizacji celów strategii rozwoju kraju”. Ponadto ekspert ds. kwalifikacji, doradca zarządu Polskiego Forum Biznesu oraz hokeista reprezentujący barwy Torpedy Warszawa.

Maciej Tauber

Marcin Mazurek

Absolwent Akademii Sztuki Wojennej, członek Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP. Współpracuje w obszarze naukowym i badawczym z ośrodkami akademickimi i szkoleniowymi grup dyspozycyjnych państwa oraz organizacjami non-profit.

Marcin Mazurek

Michał Derda

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie rozpoznawania jak i fizycznego zwalczania terroryzmu na terenie kraju, a także poza granicami. Po zakończeniu służby realizuje się w sektorze prywatnym. Początkowo jako Dyrektor do spraw oceny ryzyka w międzynarodowej korporacji, a w chwili obecnej jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo jednej z polskich grup kapitałowych.

Michał Derda

Michał Pycio

W latach 1993-2012 żołnierz Wojska Polskiego. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu (w 1997 r.) rozpoczął służbę̨ w Żandarmerii Wojskowej na stanowisku d-cy plutonu. W 1998 r. po ukończeni selekcji, rozpoczął służbę̨ w JW GROM, w której służył na stanowiskach w pionie bojowym do momentu przejścia do rezerwy w 2012 r.

Michał Pycio

Michał Stępiński

W latach 1990-2016 funkcjonariusz Policji. Pełnił służbę w jednostkach antyterrorystycznych Policji m.in. jako dowódca. W latach 2012-2016 odpowiedzialny za zabezpieczenie kontrterrorystyczne kraju. Wielokrotnie dowodził działaniami bojowymi jednostek antyterrorystycznych polskiej Policji. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Po odejściu ze służby w Policji zajmuje się bezpieczeństwem instytucji i podmiotów gospodarczych.

Michał Stępiński

Mirosław Biernacki

Podpułkownik rezerwy – służba wojskowa od 1993r. do 2021r. na stanowiskach dowódczych m.in.: dowódca samodzielnej kompanii rozpoznawczej, szef sekcji rozpoznawczej, szef sztabu batalionu w jednostkach liniowych, szef wydziału w Wojskowym Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji w Warszawie. Uczestnik: misji stabilizacyjnej XX zmiana PKW KFOR w Kosowie (2009 r.), misji bojowej VII zmiana PKW ISAF w Islamskiej Republice Afganistanu (2010 r.), wielu ćwiczeń w kraju i za granicą. Organizował i prowadził szkolenia dla instytucji państwowych, samorządowych oraz bankowych z zakresu bezpieczeństwa.

Mirosław Biernacki

Paweł Smykliński

Prezes GMP Defence oraz dyrektor departamentu innowacji w Stowarzyszeniu Ekspertów Bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej. Absolwent podyplomowych studiów w zakresie “Project Management Institute PMI” Akademii Leona Koźmińskiego.

Paweł Smykliński

Piotr Papis

Dyrektor Biura Kontroli i Bezpieczeństwa w Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. Odpowiedzialny m.in. za zwalczenie i zapobieganie zjawisk korupcyjnych w Spółce a także zarządzenie procesem powiadamiania o nieprawidłowościach. Do 2017 roku zajmował stanowisko Senior Compliance Analyst, Global Investigation Unit w Citibank Europe Plc., gdzie do głównych obowiązków należało prowadzenie inwestygacji klientów posiadających rachunki w kilku jurysdykcjach (region EMEA) w zakresie zwalczania prania brudnych pieniędzy oraz przeciwdziałania finansowania terroryzmu.

Piotr Papis

Wojciech Piłat

Doktor nauk prawnych, adwokat, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny (nr lic. MS: 983). Ukończył także studia podyplomowe na SGH z zakresu „Zarządzania Restrukturyzacją i Naprawą Przedsiębiorstw. W ramach doradztwa wspierał czołowe polskie firmy m.in. z branży leasingowej, kolejowej, budowlanej, spożywczej, odzieżowej.

Wojciech Piłat

WIDEOTEKA

Szczegóły dotyczące studiów:

Wykładowcy

✔ Anna Wolska (AUTORKA KIERUNKU)

Absolwentka filozofii i socjologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, 3-letniego oraz programów kształcenia menedżerów w sektorze publicznym i prywatnym – Top Public Executive (KSAP/IESE Business School, University of Nawarra) oraz Executive MBA (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN). Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem (zarówno w organizacjach otoczenia biznesu i instytucjach publicznych) w obszarze tworzenia i zarzadzania projektami w domenie wspierania przedsiębiorczości i rynku pracy, w tym przede wszystkim w obszarze kwalifikacji. Zaangażowana w procesy współtworzenia dokumentów i projektów strategicznych oraz polityk publicznych w obszarach gospodarki, edukacji i rynku pracy. B. wicedyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych odpowiedzialny za wdrażanie w Polsce Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Od kilkunastu lat zaangażowania we współtworzenie ruchu pracodawców w Polsce i rozwój dialogu społecznego i obywatelskiego. Obecnie prezes nowej ogólnopolskiej organizacji pracodawców – Polskiego Forum Biznesu.

 

✔ Jerzy Niemyjski (AUTOR KIERUNKU)

W latach 1992 – 2012 funkcjonariusz Straży Granicznej i Policji. Realizował zadania w jednostkach antyterrorystycznych oraz specjalnych Policji. Zakończył służbę na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji. Obecnie Prezes Zarządu Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Grupy Kapitałowej GRODNO, a także Pełnomocnik Zarządu GMP Defence ds. Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej. Twórca struktur bezpieczeństwa w podmiotach publicznych i komercyjnych. Organizator i współorganizator konferencji, w tym o wymiarze międzynarodowym w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego oraz zewnętrznego państwa. Absolwent Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku na kierunku Administracja z zakresu Administracja Publiczna oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku Pedagogika z zakresu Edukacja dla Stanów Nadzwyczajnych. Ukończył kurs oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodakowskiej z siedzibą w Warszawie z zakresu Zarządzanie Organizacją.

 

✔ dr Michał Stępiński (BUDOWANIE ODPORNOŚCI ORGANIZACJI NA ZAGROŻENIA TERRORYSTYCZNE)

W latach 1990-2016 funkcjonariusz Policji. Pełnił służbę w jednostkach antyterrorystycznych Policji m.in. jako dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi oraz dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Zakończył służbę w stopniu inspektora Policji. W latach 2012-2016 odpowiedzialny za zabezpieczenie kontrterrorystyczne kraju. Wielokrotnie dowodził działaniami bojowymi jednostek antyterrorystycznych polskiej Policji. W latach 2012-2015 przedstawiciel polskiej Policji w platformie współpracy ATLAS skupiającej dowódców centralnych jednostek kontrterrorystycznych państw UE. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, specjalizujący się w podejmowaniu decyzji w sytuacjach kryzysowych oraz systemach bezpieczeństwa w organizacjach. W latach 2013-2020 nauczyciel akademicki. Po odejściu ze służby w Policji zajmuje się bezpieczeństwem instytucji i podmiotów gospodarczych. W ramach swoich obowiązków między innymi tworzy dokumentację związaną z działaniami realizowanymi przez instytucje i podmioty gospodarcze w przypadku wprowadzenia stopni alarmowych oraz na potrzeby uzgodnienia załącznika antyterrorystycznego do planu obowiązkowej ochrony. Audytor wiodący CQI and IRCA Certified BCMS ISO 22301:2019 oraz audytor wiodący CQI and IRCA Certified ISO/IEC 27001:2022. Od 2021 roku Wice Prezes Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP.

 

✔ Piotr Papis (ANALIZA INFORMACJI)

Dyrektor Biura Kontroli i Bezpieczeństwa w Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. Odpowiedzialny m.in. za zwalczenie i zapobieganie zjawisk korupcyjnych w Spółce a także zarządzenie procesem powiadamiania o nieprawidłowościach. Do 2017 roku zajmował stanowisko Senior Compliance Analyst, Global Investigation Unit w Citibank Europe Plc., gdzie do głównych obowiązków należało prowadzenie inwestygacji klientów posiadających rachunki w kilku jurysdykcjach (region EMEA) w zakresie zwalczania prania brudnych pieniędzy oraz przeciwdziałania finasowania terroryzmu. Przed aktywnością w sektorze prywatnym był zatrudniony w służbach specjalnych i Policji jako ekspert analizy kryminalnej. Tytuł magistra prawa uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył również podyplomowe studia na Politechnice Warszawskiej z zakresu Zintegrowanych Systemów Zarządzania Jakością a także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej – Business Intelligence: systemy wspomagania decyzji biznesowych. Posiada wysokie umiejętności analityczne oraz pracy pod presją. Pasjonuje się poszukiwaniem nowych – innowacyjnych rozwiązań.

 

✔ dr Andrzej Murawski (ZARZĄDZANIE CIAGŁOŚCIĄ DZIAŁANIA w ORGANIZACJI)

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych. Od 2004 restrukturyzuje systemy zarządzania przedsiębiorstwami. Zajmuje się również zarządzaniem ciągłością działania oraz systemami bezpieczeństwa zakładowego. Między innymi w dyspozycji ministra Skarbu Państwa, oddelegowany do podmiotów Nafta Polska S.A. i Chemia Polska sp. z o.o. w ramach zlecenia – praca dla podmiotów Azoty Puławy, Lotos, Rafineria Gorlice. W ramach kontraktu uczestniczył w restrukturyzacji Banku BPS Warszawa. Zrealizował przystosowanie do norm i przepisów bezpieczeństwa organizacji w Zakładzie w Łaziskach Ponar Wadowice. Opracował i wdrożył system zarządzania ciągłością działania w firmie Vindexus S.A. Warszawa. Wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Handlowej im. B. Markowskiego w Kielcach, Wydział Bezpieczeństwa Narodowego oraz Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku, Zakład Bezpieczeństwa Narodowego [zajęcia w Pułtusku i filii w Londynie].

 

✔ Andrzej Kupiec (ZARZĄDZANIE CYBERBEZPIECZEŃSTWEM w ORGANIZACJI oraz ZARZĄDZANIE CIAGŁOŚCIĄ DZIAŁANIA w ORGANIZACJI)

Architekt i wdrożeniowiec systemów bezpieczeństwa i infrastruktury przetwarzania danych. Posiadacz kilkudziesięciu certyfikatów wiodących producentów i dostawców branży IT. Zarządzał zespołami SOC, DevOps i zespołami integracji IT. Brał udziału w wielu projektach w sektorach bankowości, energetyce, telekomunikacji i innych. Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań teleinformatycznych w obszarach: cyberbezpieczeństwo, analityka danych oraz infrastruktura teleinformatyczna. Przeprowadzał wiele audytów w zakresie PCI DSS, ISO27001, CIS Controls. Opracowywał procesy w zakresie polityki bezpieczeństwa, ciągłości działania, zarządzania incydentami oraz programem zarządzania podatnościami i aktualizacjami. Ulubiony obszar technologiczny to wirtualizacja i wszystko co związane z “software defined” oraz analizami predykcyjnymi i automatyzacją.
Ewangelista w zakresie wprowadzania nowych rozwiązań teleinformatycznych, szkoleniowiec.

 

✔ Aleksander Łapiński (ZARZĄDZANIE CIAGŁOŚCIĄ DZIAŁANIA w ORGANIZACJI)

Doświadczony profesjonalista IT z rozległym doświadczeniem we wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych, koordynowaniu procesów i wspieraniu rozwoju bezpiecznej infrastruktury danych. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy z czołowymi dostawcami rozwiązań bezpieczeństwa. Ekspert projektowania systemów bezpieczeństwa i ochronie organizacji. Praktyk oraz propagator bezpieczeństwa cybernetycznego, pełni funkcję Dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa w Stowarzyszeniu Ekspertów Bezpieczeństwa RP, gdzie współtworzył kwalifikacje w dziedzinie szeroko pojętego zarządzania bezpieczeństwem w organizacji. Przez całą swoją karierę odpowiedzialny za aktywne wsparcie kanałów sprzedaży rozwiązań dotyczących cyberbezpieczeństwa. Obecnie poza osiągnięciami zawodowymi, oddany miłośnik kina i seriali telewizyjnych, poświęcający swój aktywny czas wolny na rozwijanie swoich pasji technologicznych. Aktywnie zaangażowany w współpracę z fundacjami i stowarzyszeniami związanymi z bezpieczeństwem narodowym i nowoczesnymi rozwiązaniami obronnymi.

 

✔ Mirosław Biernacki (PROCES PLANOWANIA – NARZĘDZIA MDMP)

Podpułkownik rezerwy – służba wojskowa od 23 września 1993 r. do 31 stycznia 2021r. na stanowiskach dowódczych m.in.: dowódca samodzielnej kompanii rozpoznawczej, szef sekcji rozpoznawczej, szef sztabu batalionu w jednostkach liniowych, szef wydziału w Wojskowym Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji w Warszawie. Uczestnik: misji stabilizacyjnej XX zmiana PKW KFOR w Kosowie (2009 r.), misji bojowej VII zmiana PKW ISAF w Islamskiej Republice Afganistanu (2010 r.), wielu ćwiczeń w kraju i za granicą. Organizował i prowadził szkolenia dla instytucji państwowych, samorządowych oraz bankowych z zakresu bezpieczeństwa. Członek Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. T. Kościuszki we Wrocławiu – inżynier zarządzania w specjalności dowodzenie wojskami, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie – magister politologii, Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu – studia podyplomowe – administracja publiczna, Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie – szkolenie specjalistyczne dla oficerów starszych oraz Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni – szkolenie specjalistyczne dla dowódców batalionów.

 

✔ Michał Pycio (PROCES PLANOWANIA – NARZĘDZIA MDMP)

W latach 1993-2012 żołnierz Wojska Polskiego. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu (w 1997 r.) rozpoczął służbę̨ w Żandarmerii Wojskowej na stanowisku d-cy plutonu. W 1998 r. po ukończeni selekcji, rozpoczął służbę̨ w JW GROM, w której służył na stanowiskach w pionie bojowym do momentu przejścia do rezerwy w 2012 r. Zakończył służbę̨ w stopniu podpułkownika, na stanowisku dowódcy Zespołu Bojowego. W tym czasie brał udział w misjach w Afganistanie (2001, 2007, 2012 r.) oraz w Iraku (2004 r.). Za udział w operacjach bojowych odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego. Obecnie przedsiębiorca, aktywnie działający w branży obrotu specjalnego. Od 2014 roku Vice Prezes Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP.

 

✔ dr Marcin Mazurek (BUDOWANIE ZDOLNOŚCI ORGANIZACJI WOBEC WYZWAŃ i ZAGROŻEŃ w OBSZARZE OBRONNOŚCI PAŃSTWA)

Absolwent Akademii Sztuki Wojennej, członek Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP. Współpracuje w obszarze naukowym i badawczym z ośrodkami akademickimi i szkoleniowymi grup dyspozycyjnych państwa oraz organizacjami non-profit. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół problematyki bezpieczeństwa państwa, zarządzania kryzysowego, przygotowań obronnych, bezpieczeństwa aglomeracji miejskich i obiektów użyteczności publicznej.

 

✔ Damian Stachyra (ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM INFORMACJI)

Czynny Pełnomocnik Bezpieczeństwa Informacji oraz Inspektor Ochrony Danych. Absolwent studiów podyplomowych na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie na kierunku ochrona danych osobowych. Uczestnik licznych kursów specjalistycznych prowadzonych przez renomowane organizacje. Wśród nich są m.in. Audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg ISO 27001 – BSI Group Polska, Administrator Bezpieczeństwa Informacji – TÜV SÜD, Approved Compliance Office – Instytut Compliance/ Viadrina Compliance Center. Piastuje stanowisko Prezesa Zarządu w Inspektorzy ODO Sp. z o. o. firmie ukierunkowanej na ochronę danych osobowych oraz BCO Poland Sp. z o. o., która specjalizuje się w bezpieczeństwie informacji i compliance. Prowadzi szkolenia z obszarów danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, cyberbezpieczeństwa oraz analizy ryzyka. Jednym z osiągnięć jest przeprowadzenie cyklu szkoleń obejmujących bezpieczeństwo informacji dla pracowników wyższego szczebla (prodziekani, kierownicy katedr, dyrektorzy administracyjni wydziałów, i inni) Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

 

✔ adw. dr Wojciech Piłat (ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM PRAWNYM w ORGANIZACJI)

Doktor nauk prawnych, adwokat, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny (nr lic. MS: 983). Ukończył także studia podyplomowe na SGH z zakresu „Zarządzania Restrukturyzacją i Naprawą Przedsiębiorstw”. W obszarze jego zainteresowań znajdują się prawo cywilne i gospodarcze, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spółek oraz prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego. W ramach doradztwa wspierał czołowe polskie firmy m.in. z branży leasingowej, kolejowej, budowlanej, spożywczej, odzieżowej. Wielokrotnie uczestniczył w toku przekształceń, restrukturyzacji przedsiębiorstw, doborze optymalnej struktury funkcjonowania firmy oraz w negocjacjach z kontrahentami oraz wierzycielami. Przygotowywał i wdrażał strategię procesową w wielu skomplikowanych i wielowątkowych procesach gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie we współpracy i obsłudze prawnej nie tylko firm, a także zarządców, nadzorców i syndyków masy upadłości w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Występuje jako obrońca w sprawach karnych gospodarczych. Jest autorem bądź współautorem komentarzy oraz kilkunastu artykułów naukowych publikowanych w periodykach o tematyce prawnej i gospodarczej Jest m.in. współautorem komentarza do ustaw komorniczych, a także współautorem aktualizowanych komentarzy on-line do poszczególnych edycji „Tarcz Antykryzysowych“. W latach 2018-2019 pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Sekcji Prawa Gospodarczego przy ORA w Warszawie. Od września 2020 r. pełni funkcję Przewodniczącego Komitetu ds. Prawnych, Celnych i Podatkowych w Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej, zaś od czerwca 2023 r. jest także Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej tego podmiotu.

 

✔ Michał Derda (BUDOWANIE i FUNKCJIONOWANIE STRUKTUR BEZPIECZEŃSTWA w ORGANIZACJI)

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie rozpoznawania jak i fizycznego zwalczania terroryzmu na terenie kraju, a także poza granicami. Po zakończeniu służby realizuje się w sektorze prywatnym. Początkowo jako Dyrektor do spraw oceny ryzyka w międzynarodowej korporacji, a w chwili obecnej jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo jednej z polskich grup kapitałowych. Specjalizuje się w szacowaniu ryzyka, a także kontroli procesów i procedur minimalizując ich podatność na zdarzenia zagrażające bezpieczeństwu przedsiębiorstwa. Członek Zarządu Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP.

 

✔ Paweł Smykliński (NOWOCZESNE TECHNOLOGJE w BEZPIECZEŃSTWIE)

Prezes GMP Defence oraz dyrektor departamentu innowacji w Stowarzyszeniu Ekspertów Bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej. Absolwent podyplomowych studiów w zakresie “Project Management Institute PMI” Akademii Leona Koźmińskiego. Doradca i ekspert w zakresie innowacyjnych systemów bezpieczeństwa przestrzeni naziemnej oraz powietrznej. Producent i pomysłodawca innowacyjnego systemu rozpoznania taktycznego “OSA”.

 

✔ Maciej Tauber (METODYKA KSZTAŁCENIA dla BEZPIECZEŃSTWA)

Absolwent Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Z pasji od ponad 12 lat nauczyciel akademicki w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, od sześciu lat ekspert w Instytucie Badań Edukacyjnych oraz lider projektu “Wspieranie funkcjonowania i doskonalenie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na rzecz wykorzystania oferowanych w nim rozwiązań do realizacji celów strategii rozwoju kraju”. Ponadto ekspert ds. kwalifikacji, doradca zarządu Polskiego Forum Biznesu oraz hokeista reprezentujący barwy Torpedy Warszawa. Wierzy, że człowiek jest najważniejszym elementem każdej organizacji i z tego powodu zawsze powinien znajdować się w centrum zainteresowania. W swojej codziennej pracy zawodowej skupia się na elementach takich jak: proces uczenia się, projektowanie sytuacji edukacyjnych, motywacja, kultura organizacyjna, komunikacja oraz zarządzanie talentami. Specjalizuje się w budowaniu skutecznych zespołów projektowych w oparciu o model zarządzania przez cele. Od wielu lat wspiera włączanie kwalifikacji rynkowych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz prowadzi analizy w obszarze rynku pracy, kompetencji i kwalifikacji, zagranicznych systemów walidacji oraz formułowania efektów uczenia się. Od 2020 r. członek Rady do Spraw Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej przy Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz wykładowca Akademii Trenerskiej (Instytut Sportu – PIB). Od 2021 r. członek Rady Interesariuszy Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego dla kierunku europeistyka.

Zapisz się

Program studiów

  • Budowanie i funkcjonowanie struktur bezpieczeństwa w organizacji
  • Zarządzanie bezpieczeństwem informacji
  • Zarządzanie bezpieczeństwem prawnym w organizacji
  • Budowanie zdolności organizacji wobec wyzwań i zagrożeń w obszarze obronności państwa
  • Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w organizacji
  • Budowanie odporności organizacji na zagrożenia terrorystyczne
  • Zarządzanie ciągłością działania w organizacji
  • Nowoczesne technologie w bezpieczeństwie
  • Nowoczesne technologie w bezpieczeństwie – wizyta studyjna
  • Zabezpieczenie antykorupcyjne w organizacji
  • Zarządzanie kryzysowe w organizacji
  • Proces planowania – narzędzia MDMP
  • Analiza informacji
  • Metodyka kształcenia dla bezpieczeństwa
  • Negocjacje w biznesie
  • Etykieta biznesowa oraz elementy protokołu dyplomatycznego
Zapisz się

Wymagania

  • złożenie karty zgłoszeniowej (do pobrania ze strony www.cb.szczecin.pl)
  • złożenie kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych (potwierdzona z przedłożonym dokumentem)
  • dowód osobisty do wglądu
Zapisz się

Świadectwo

Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Collegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych na podstawie zaliczenia zajęć dydaktycznych, obecności na zajęciach oraz zdania egzaminu końcowego i mikropoświadczenia (cyfrowe odznaki) w obszarach:

  • Zarządzanie bezpieczeństwem informacji
  • Zarządzanie bezpieczeństwem prawnym w organizacji
  • Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w organizacji
  • Analiza informacji
  • Budowanie zdolności organizacji wobec wyzwań i zagrożeń w obszarze obronności państwa
  • Zarządzanie ciągłością działania w organizacji
  • Budowanie odporności organizacji na zagrożenia terrorystyczne
Zapisz się

Dokumenty do pobrania

  • Karta zgłoszenia
  • Ankieta rekrutacyjna

POBIERZ

Zapisz się
Skip to content