- Rekrutacja 2025
- Oferta
- Szkolenia
- Uczelnia
- Strefa studenta
- Blog
- Kontakt
- REKRUTACJA
ONLINE
Historia Uniwersytetu Dziecięcego
Pomysł na uniwersytet dla dzieci zrodził się w Niemczech. Pierwszy wykład skierowany do dziecięcego odbiorcy odbył się na Uniwersytecie w Tybindze 2002 roku. Taki sposób edukacji spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i ich rodziców. Idea uniwersytetów dla dzieci w szybkim tempie rozpowszechniła się na inne kraje europejskie. W Polsce pierwszy wykład odbył się 26 maja 2007 roku w Krakowie.
Misja Uniwersytetów
Od roku 2011 nasza Uczelnia także prowadzi Uniwersytet Dziecięcy pn. „Studencik”. Jest to pozaszkolna inicjatywa edukacyjna, skierowana do dzieci w wieku 6-7 lat. Przedsięwzięcie to zmienia oblicze edukacji – łączy zabawę i naukę. Dzieci najchętniej uczą się tego co je interesuje. Wychodzimy z założenia, że ich ciekawość jest najlepszą motywacją do tego, żeby się uczyć. Dzieci wspólnie z wykładowcami szukają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, dzięki czemu mogą pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać umiejętność twórczego, kreatywnego myślenia.
Pomysł uczenia dzieci w takiej formie jest niebywale interesujący i niesie za sobą wiele atutów:
Nasi dydaktycy w sposób przystępny i ciekawy przekazują swoją wiedzę. Rolą nauczyciela jest wspólne szukanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące, intrygujące pytania, dzięki czemu dzieci mogą pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać umiejętność twórczego myślenia. Dzięki spotkaniom z kadrą akademicką mali studenci mogą poznać inne metody pracy niż te, z którymi mają do czynienia w szkole, na co dzień.
Co roku poszerzamy blok tematyczny wykładów. Do tej pory dzieci mogły zdobywać i poszerzać wiedzę w zakresie: robotyki, informatyki, fizyki, dziennikarstwa, ekonomii, filozofii, kultury i sztuki, a także zdrowego trybu życia i odżywiania. Każdy mały student dostaje swój pierwszy prawdziwy indeks podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego, a udział w zajęciach jest potwierdzany odpowiednim wpisem i pieczątką. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i trwają ok 60 minut.
Rodzicu – podaruj swojemu dziecku nasz indeks! Niech dotyka, smakuje i zaznaje nowego!
Szczegóły współpracy u koordynatora: