Okazuje się, że biznes nie należy opierać jedynie na analizie rynku, a największy wpływ na sukces firmy ma odpowiednio wykwalifikowana kadra. Najbardziej pożądany pracownik to taki, który posiada fachową wiedzę na równi z umiejętnościami miękkimi. Dlatego nie ma wątpliwości, że psychologia w biznesie z roku na rok zyskuje na popularności. Jednak przyszli studenci zadają sobie pytania: dla kogo dokładnie są te studia i co można po nich robić?
Psychologia w biznesie – studia
Psychologia w biznesie to połączenie wybranych aspektów z dziedziny psychologii oraz biznesu. Studenci w trakcie studiów zostaną przygotowani do budowania odpowiedniego zespołu ludzi nastawionego na wspólny cel. Oprócz tego, nauczą się jak zarządzać daną grupą oraz w jaki sposób motywować ich do dalszego działania. Studentom psychologii w biznesie zostaną przybliżone zagadnienia z zakresu zarządzania i ekonomii, ale też z prowadzenia negocjacji, czy też prezentacji. Można więc zauważyć, że psychologia w biznesie nie musi być głównie dla kogoś, kto wiążę swoją karierę w dziale HR. Kierunek jest odpowiedni również dla osób, którym marzy się stanowisko menadżera, lidera czy inne zarządzające.
Psychologia w biznesie – co na maturze?
Jako, że psychologia w biznesie jest nowym kierunkiem, wielu kandydatów zastanawia się, jakie przedmioty zdawać na maturze żeby wybrana uczelnia wzięła nas pod uwagę. Pamiętaj! Każda szkoła wyższa ma własne zasady rekrutacyjne. Wiele uczelni prowadzi rekrutacje według kolejności zgłoszeń, ale to wcale nie oznacza, że każda szkoła preferuje taki sposób. Jakie więc zdawać przedmioty, które mogą być brane w procesie kwalifikacyjnym? Między innymi: język polski, historia, wos, matematyka, język obcy, czy nawet chemia i biologia.
Dla kogo studia psychologia w biznesie?
Wybierając się na studia na kierunku psychologia w biznesie, kandydat powinien być pozytywnie nastawiony na nowoczesne metody pracy z ludźmi, którzy mają różne cechy charakteru. Oprócz tego, sam powinien cechować się:
- zaangażowaniem;
- odpowiedzialnością;
- empatią;
- zdolnością do wyciągania odpowiednich wniosków
- analitycznością;
- kreatywnością;
- umiejętnością pracy w zespole;
- wielozadaniowością;
- elastycznością;
- dynamizmem;
- praktycznością.
Psychologia w biznesie – co po tym?
Wielu potencjalnych kandydatów na studia zadaje sobie pytanie – gdzie pracować po takim kierunku? Jak się okazuje, psychologia w biznesie otwiera bramy do wielu ścieżek kariery i równocześnie mnóstwo firm chętnie zatrudnia osoby, które takie studia ukończyły.. Ukończenie studiów daje możliwość pracy w public relations, dziale promocji oraz mediach. Ale również w kancelariach adwokackich, czy też bankowości. Rynek pracy oferuje wiele możliwości, ponieważ ewidentnie jest zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu, bo każda dziedzina biznesu otwiera się na aspekty psychologiczne.
Poniżej przedstawiamy potencjalne stanowiska pracy dla absolwentów psychologii w biznesie:
- specjalista do spraw public relations;
- specjalista do spraw HR;
- kierownik oddziału;
- pracownik w biurze promocji;
- menadżer do spraw komunikacji;
oraz potencjalne miejsca pracy dla absolwentów psychologii w biznesie:
- organizacje pozarządowe;
- agencje reklamowe;
- firmy szkoleniowe;
- agencje pracy.
Jeżeli chcesz pogłębić wiedzę z zakresu psychologii w biznesie i dodatkowo zdobyć certyfikację BELBIN, to najwyższy czas zostać studentem Collegium Balticum Akademii Nauk Stosowanych!
Psychologia w biznesie – Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych
Jeżeli uważasz, że psychologia jest ciekawym kierunkiem, to studiując psychologię w biznesie poczujesz jak się rozwijasz. Ten biznesowy kierunek poszerzy Twoje kompetencje, które przydadzą Ci się w budowaniu ścieżki kariery. Zapisując się na naszą uczelnię możesz podnieść swoje kwalifikacje wybierając jedną z dwóch specjalizacji: projektowanie doświadczeń klientów oraz negocjacje i mediacje w biznesie. Na naszej uczelni oferujemy studia stacjonarne oraz niestacjonarne – wybór należy do Ciebie!