14/09/2020

Trzydniowe warsztaty „Neurodietetyka” zostały zorganizowane we współpracy Collegium Balticum z Kobietowo.pl – to dzięki wsparciu wspaniałych, pełnych energii i pomysłów kobiet możliwe były tak merytoryczne rozmowy o sprawach dotyczących zdrowego (lecz również smacznego!) żywienia. Nad przebiegiem rozmów czuwały dwie moderatorki, przedstawicielki Kobietowo.pl – Anita Gałek i Nina Kaczmarek. Dziś spojrzymy na przebieg spotkania i dyskusji oczami pierwszej prowadzącej.

Zaczyna się w głowie

„Wszystko zaczyna się w głowie” – ta myśl na co dzień towarzyszy mi w życiu, zarówno tym osobistym, jak i zawodowym. Jako biolog z wykształcenia oraz trener i coach z pasji  wykorzystuję swoją wiedzę podczas warsztatów i szkoleń, by pokazać zależność pomiędzy tym, co robimy, a tym, co i jak myślimy.

Z tym mottem wychodziłam również z warsztatów z cyklu „Przesunąć horyzont”. Tematyka trzech dni spotkań oscylowała wokół zagadnień związanych z dietetyką, a głównie – neurodietetyką. Wielką wartością warsztatów były prelegentki, z których każda zaprezentowała swój punkt widzenia oparty na szerokiej wiedzy merytorycznej i doświadczeniu zawodowemu.

Duża aktywność uczestników spotkań pozwala stwierdzić, że zagadnienia związane z neurodietetyką cieszą się w obecnym czasie ogromnym zainteresowaniem, bez względu na wykształcenie i wiek odbiorców. Cykl spotkań pokazał, że dla wielu z nas temat odżywiania i jego związki z mózgiem są niezwykle frapującym zagadnieniem. Zaangażowanie w dyskusję uświadomiło mi wielką potrzebę przekazywania wiedzy z zakresu neurodietetki – dziedziny mocno się obecnie rozwijającej, potrzebnej i budzącej wielkie zainteresowanie.

Ogromnie się cieszę, że coraz więcej osób, które zajmują się szeroko pojętą dietetyką i dbaniem o zdrowy styl życia, wykazuje się holistycznym podejściem do tematu. Sięganie i korzystanie z różnych dziedzin nauki udowadnia, jak wiele zależy od tego, co dzieje się w naszej głowie. Zrozumienie tych mechanizmów może okazać się kluczem do sukcesu.

Takie kierunki jak dietetyka i neurodietetyka – proponowane przez Collegium Balticum –są strzałem w dziesiątkę. Warsztaty „Przesunąć horyzont” pokazały nowoczesne podejście Uczelni do edukacji. Duża elastyczność, otwartość na nowe metody dydaktyczne i wnikliwa identyfikacja potrzeb edukacyjnych z pewnością przełożą się na jakość studiów. Szczerze polecam uwadze każdego.


O AUTORZE:

Anita Galek

 dr Anita Gałek

Trener Sprzedaży FinxS Sales Assessment,  certyfikowany Coach ICF,  konsultant biznesowy.

Biografia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content